Nasielsk: Kultowy amerykański samochód gaśniczy znów w akcji

Przez kilka lat na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Nasielsku, był samochód gaśniczy Hush E-One. Niestety dla gminy Nasielsk pojazd był problem, choćby z powodu dużego zużycia paliwa podczas pracy silnika. Dlatego też amerykański samochód większość czasu przestał w garażu, czasem będąc wynajmowanym na śluby.

Pierwotnie pojazd na początku lat 90. trafił do Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu a następnie do warszawskiej JRG nr 3. W późniejszym czasie przekazany został druhom z Nasielska. Pojazd w pewnym momencie stał się problem bowiem jego utrzymanie było bardzo drogie. Ostatecznie pojawił się pomysł na sprzedaż samochodu, co również nie było łatwe. Dopiero pod koniec 2019 roku pojazd został zakupiony przez powstałą 4. lata wcześniej jednostkę OSP Sosnowiec-Porąbka.

Samochód zakupiono w październiku zeszłego roku. W międzyczasie pojazd poddano m.in. lakierowaniu i oklejeniu, a także zamontowano sprzęt pożarniczy. Obecnie amerykański pojazd gaśniczy służy mieszkańcom Sosnowca i od chwili wprowadzenia go do podziału bojowego, wyjeżdżał już 10 razy.

Foto: Mateusz Giemza – Śląsk 112