Nasielsk: Mieli kradzione rowery oraz środki odurzające

Nowodworscy kryminalni na terenie gminy Nasielsk zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Na terenie posesji, na której mieszkają mężczyźni policjanci zabezpieczyli środki odurzające, sadzonki konopi indyjskich a także dwa kradzione rowery. 19- letni Patryk Z. i 32- letni Leszek Z. usłyszeli zarzuty za przestępstwa narkotykowe.

Sprawdzając każdy sygnał dotyczący przestępczości narkotykowej funkcjonariusze ustalili, że dwóch mieszkańców gminy Nasielsk w wieku 19 i 32-lat, może posiadać w zajmowanych przez siebie pomieszczeniach narkotyki. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyzn, policjanci ujawnili ponad 113 gramów suszu roślinnego, ponad 1,5 grama innych substancji odurzających oraz sześć sztuk sadzonek konopi indyjskich. Mało tego na posesji znajdowały się również dwa rowery m-ki Giant Trafic i Kross będące przedmiotem poszukiwań.

Na chwilę obecną trwa oddzielne postępowanie związane z zabezpieczonymi na terenie posesji rowerami natomiast zebrany dotychczas materiał dowodowy, pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów za przestępstwa narkotykowe tj. 19- letni Patryk Z. odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, zaś 32- latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór Maz

01