Nasielsk: Policjant po służbie ujął nietrzeźwego kierującego z zakazami

Policjant nowodworskiej komendy w czasie wolnym ujął nietrzeźwego kierującego BMW, który posiadał dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawą zajęli się śledczy z Nasielska.

W niedzielne popołudnie policjant wydziału dochodzeniowo- śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim jechał prywatnym autem jedną z dróg na terenie gminy Nasielsk. Przed sobą zauważył jadące bmw, którego kierujący nie panował nad pojazdem, zjeżdżając co chwila na przeciwległy pas ruchu. Funkcjonariusz miał podejrzenia, że siedzący za kierownicą auta może być nietrzeźwy. Nie wahając się ani chwili uniemożliwił mu dalszą jazdę. Podbiegł do samochodu, otworzył drzwi od strony kierowcy i ujął kierującego bmw 32- latka z gminy Nasielsk.

Policjant wezwał załogę patrolowo-interwencyjną. Jak się później okazało, 32- latek miał dwa aktywne, wydane przez sąd zakazy kierowania pojazdami, a w chwili zdarzenia blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawą zajęli się śledczy z komisariatu Policji w Nasielsku.

Postawa policjanta, zdecydowana reakcja oraz skuteczne działanie uniemożliwiły dalszą jazdę pijanemu kierowcy i być może zapobiegły nieszczęściu.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: