Nasielsk: Ruszyły stacje Roweru Miejskiego

Mieszkańcy gminy Nasielsk mają do dyspozycji 20 rowerów miejskich, rozlokowanych w trzech stacjach rowerowych: w Nowych Pieścirogach, Nasielsku i Cieksynie. Aby z nich skorzystać wystarczy telefon. Rowery można wypożyczać za pomocą specjalnej aplikacji lub za pomocą SMS-a.

Inauguracja NRM ruszyła na parkingu przy skwerze Jana Pawła II. W oficjalnej prezentacji uczestniczyli przedstawiciele nasielskiego magistratu, m.in.: Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Skarbnik Nasielska Rafał Adamski, Kierownik Wydziału Administracji i Nadzoru Krzysztof Miller. Przedstawiciela wykonawców reprezentował Piotr Janiak.

– Oddajemy do użytkowania mieszkańcom gminy Nasielsk 3 stacje do wypożyczania rowerów. Podjęte przez nas działanie ma na celu zwiększenie rekreacji na terenie gminy. Na chwilę obecną usługa ma charakter pilotażowy, ponieważ chcemy sprawdzić zainteresowanie mieszkańców NRM. Jednocześnie informuję, że ruch rowerów będzie na bieżąco monitorowany i w przypadku zaobserwowania dużego zainteresowania będziemy podejmować kroki w celu rozszerzenia usługi – mówi Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski.