Nasielsk: Spacerował z nielegalnymi papierosami

Policjanci z Nasielska zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania mieszkania 42-latka funkcjonariusze znaleźli ponad 28 gramów suszu roślinnego. Specyfik po przebadaniu okazał się marihuaną. Podejrzany usłyszał już zarzut i po złożeniu wyjaśnień został zwolniony. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Nasielska podczas wieczornego patrolu ul. Warszawskiej, zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął chować się za samochody. Mundurowi podjęli legitymowanie. Podczas czynności ujawnili w foliowej torbie, którą miał przy sobie legitymowany, 20 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z uwagi na zaistniałą sytuację policjanci podjęli dalsze czynności procesowe.

W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny w kurtce, funkcjonariusze znaleźli torebkę z suszem roślinnym. Po przebadaniu specyfik okazał się być marihuaną. 42-letni Tomasz K. został zatrzymany, a narkotyki trafiły do policyjnego depozytu. Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Prawdopodobnie odpowie również za wykroczenie z kodeksu karno-skarbowego.

/KPP Nowy Dwór Maz/