Nasielsk: Zniszczyli cudze mienie. Zostali zatrzymani

Policjanci z Nasielska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o uszkodzenie mienia. 41-letni Dariusz R. zdemolował jeden ze sklepów, którego właściciel oszacował straty na ok. 10 000 zł. Natomiast 42-letni Sebastian S. uszkodził wiatę przystankową na ul. Młynarskiej. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

17 października po południ do jednego z nasielskich sklepów przyszedł pijany mężczyzna. Kiedy ekspedientka odmówiła mu sprzedaży alkoholu, 41-latek zaczął demolować wyposażenie sklepu. Natychmiast na miejsce wezwano policjantów, którzy zatrzymali agresora. Właściciel oszacował starty na ok. 10 000 zł. Dariusz R. po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut niszczenia cudzej rzeczy.

Dzień później do komisariatu w Nasielsku wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej wiacie przystankowej na ul. Młynarskiej. Pokrzywdzony wycenił straty na ok. 1000 zł. W toku podjętych czynności dochodzeniowo-śledczych i dzięki zapisowi z kamer monitoringu, policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

42-letni Sebastian S. w rozmowie z policjantami przyznał się do uszkodzenia przystanku, tłumacząc swoje zachowanie zdenerwowaniem. Mężczyzna usłyszał zarzut i po złożeniu wyjaśnień został zwolniony.

Teraz o losie mężczyzn zdecyduje sąd.

KPP Nowy Dwór Maz