Nasielsk: Zwarcie instalacji elektrycznej. LPR w akcji

W środę (8.04) chwilę przed godziną 13 w jednym z domów jednorodzinnych w Nasielsku przy ul. Kolejowej miało dojść do wybuchu butli z gazem. Na miejscu okazało się, że doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i poparzenia 59-letniego mężczyzny. Na miejsce przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pracują zastępy Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego, Nasielska i Psucina oraz Ratownictwo Medyczne i Policja. Ratownicy medyczni po ocenie medycznej zadecydowali o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy. Drogą lotniczą pacjent trafił do Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej z oparzeniami głowy, dłoni i nóg.

Zdarzenie miało miejsce na posesji w pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna w wieku 59 lat został zabrany przez śmigłowiec LPR do Centrum Leczenia Oparzeń w Łęcznej. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia do czasu przybycia biegłego z zakresu pożarnictwa oraz grupy techników kryminalistyki – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.