Nie powinni wsiadać za kierownicę

Przez ostatnie dni mundurowi z nowodworskiej policji zatrzymali do kontroli kilku kierujących, którzy nie powinni wsiadać za kierownicę. Znalazły się wśród nich osoby znajdujące się w stanie nietrzeźwości jak i posiadający aktywne zakazy kierowania czy wydane decyzje o cofnięciu uprawnień. Teraz grożą im surowe konsekwencje.

5 września br. funkcjonariusze komisariatu policji w Czosnowie, na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem 27- latka z Warszawy. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że ma on w organizmie 2,8 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Henrysinie gm. Zakroczym, policjanci nowodworskiej „drogówki” podjęli interwencję wobec kierującego audi 46- latka z Piaseczna. Mężczyzna oprócz tego, że posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

6 września 2020 r. policjanci wydziału ruchu drogowego, na ul. Fortecznej w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem mieszkańca Grodziska Mazowieckiego. Mężczyzna posiadał obowiązujący zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W ostatni poniedziałek policjanci pomiechowskiego posterunku policji, w Błędowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem 62- latka z Piastowa. Policjanci potwierdzili w systemie, iż ma on wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. za wprowadzenie w błąd funkcjonariusza.

APELUJEMY o rozsądek i rozwagę, stosowanie zasady ograniczonego zaufania, a przede wszystkim nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. To przestępstwo, jak również narażanie życia oraz zdrowia swojego i innych uczestników ruchu.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: