Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała spełni Twoje marzenia o jędrnej skórze

Lifting twarzy to jeden z zabiegów, który wyjątkowo często wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Celem jest wizualne odmłodzenie skóry poprzez jej ujędrnienie i zlikwidowanie zmarszczek. Pacjentom zależy też zwykle na uzyskanie naturalnego efektu bez przesadnego napięcia tkanek. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje technologią, która pozwala na wykonywanie tego typu korekcji bez użycia skalpela.

Czemu służy lifting twarzy?
Postępujący od około 20. roku życia proces starzenia się tkanek sprawia, że na naszej twarzy pojawiają się coraz bardziej widoczne zmiany skórne, takie jak zmarszczki, przebarwienia czy zwiotczenia. Jest to spowodowane przede wszystkim zanikiem włókien kolagenowych i elastyny, które w naturalny sposób występują w naszych komórkach i odpowiadają za utrzymywanie rozciągliwości tkanki łącznej. Ich niedobór skutkuje zmniejszeniem napięcia tkanek, co widzimy w lustrze w postaci niekorzystnych zniekształceń w obrębie owalu twarzy. Z czasem problem się pogłębia i obserwujemy takie niepokojące zmiany skórne, jak:
– opadające policzki,
– pogłębione bruzdy nosowo-wargowe,
– zapadnięte oczodoły w  obrębie doliny łez,
– zmarszczki na czole (m.in. tzw. lwia zmarszczka),
– zmarszczki pod oczami (tzw. kurze łapki),
– opadające kąciki ust,
– zwiotczenie skóry szyi,
– zniekształcony owal twarzy.

Każdą z tych niedoskonałości można usunąć za pomocą odpowiednio dobranego liftingu. W gabinetach medycyny estetycznej zabiegi tego typu są wyjątkowo cenione przez pacjentów, ze względu na swoją wysoką skuteczność, a także niemal natychmiastowe efekty.

Metody wykonywania liftingu twarzy
Klinika Miracki w Warszawie oferuje zabiegu liftingu twarzy i ciała przy użyciu różnorodnych preparatów i metod. Są one oparte na wykorzystywaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń, takich jak nowoczesne lasery pikosekundowe czy też sprzęty wykorzystujące technologię HIFU. Zabiegi tego typu różnią się od tradycyjnego sposobu wykonywania liftingu twarzy przede wszystkim swoją niską inwazyjnością. Wygładzanie skóry twarzy i ciała przebiega dziś w większości wypadków bez użycia skalpela, a efekty są zdecydowanie bardziej zadowalające. Nie ma również konieczności odbycia rekonwalescencji dzięki czemu pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć zaraz po opuszczeniu gabinetu.

Lifting ultradźwiękowy to lifting z wykorzystaniem technologii HIFU (high intensity focused ultrasound). Stosowane w Klinice Miracki innowacyjne urządzenie Ultraformer III wywołuje mikrouszkodzenia skóry, które są impulsem do pobudzenia procesów regeneracyjnych w tkankach oraz produkowania przez komórki większej ilości kolagenu. Ultraformer III jest wyposażony w wymienne głowice, które działają w różnych warstwach skóry. Pozwala to na uzyskanie optymalnych efektów zabiegu.

Lifting wolumetryczny to procedura iniekcyjna z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. W trakcie zabiegu substancja aktywna zostaje wprowadzona pod skórę pacjenta za pomocą cienkiej igły. Lifting wolumetryczny jest wyjątkowo bezpieczny nawet dla osób bardzo wrażliwych i skłonnych do reakcji alergicznych. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że wstrzykiwana pod skórę substancja (kwas hialuronowy) stanowi naturalnie występujący w naszym ciele element tkanek.
Nici liftingujące to kolejny rodzaj zabiegu iniekcyjnego. Zabieg jest wykonywany przy pomocy cienkiej kaniuli, którą wprowadza się odpowiednio dobrane nici płytko pod skórę pacjenta. Ich zadaniem jest mechaniczne uniesienie policzków i wygładzenie twarzy. Nici liftingujące pobudzają także tkanki do wzmożonej produkcji kolagenu.

Szczegółowe informacje dotyczące zabiegów są dostępne w gabinetach Kliniki Miracki w Warszawie oraz na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do kontaktu!