Nowodworscy policjanci zapobiegli starciu pseudokibiców

Policjanci Wydziału Kryminalnego zapobiegli „ustawce” pod Radomskiem, w której mieli wziąć udział pseudokibice Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz RKS Radomsko. Dzięki wzajemnej współpracy nowodworskich kryminalnych z policjantami z Łodzi i Radomska, udało się temu zapobiec.

Do siłowego starcia miało dojść w minioną sobotę przed meczem obu drużyn. Około godz. 14 – ej zauważono grupę młodych mężczyzn w zaroślach przy trasie DK – 1. Na widok funkcjonariuszy wsiedli oni do samochodów i zaczęli uciekać. Zostali przez policjantów zatrzymani do kontroli. W 4 pojazdach znajdowało się 19 mężczyzn, których wylegitymowano. W autach, którymi się poruszali znaleziono rękawice do walk MMA.

Tłumaczyli, iż zabłądzili w drodze na mecz oraz, że przynależą do klubów Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Legia Warszawa. Zostali przez policjantów odeskortowani pod stadion w Radomsku. Organizator jednak nie wpuścił ich na mecz. W związku z powyższym, w asyście policji udali się w kierunku miejsca zamieszkania.

Dzięki współpracy policjantów oraz doskonałemu rozpoznaniu funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim po raz kolejny nie doszło do starć pseudokibiców antagonistycznych drużyn, tym samym do zakłócenia ładu i porządku publicznego.