Nowodworskie Centrum Medyczne gotowe na Koronawirusa

Wojewoda Mazowiecki nałożył na podmioty lecznicze w województwie mazowieckim obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości od dnia 28 lutego 2020 r. Na liście podmiotów medycznych znalazł się również szpital Nowodworskiego Centrum Medycznego. Jak informuje dyrektor placówki Jacek Kacperski wszyscy są gotowi na obsłużenie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

Według obowiązujących procedur, szpital pacjentów z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa przewozi do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Gdyby nasiliła się liczba pacjentów to nowodworska placówka jest w gotowości do przyjęcia zarażonych pacjentów.

Szpital wystąpił do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie z zapotrzebowaniem na namiot do wstępnej segregacji pacjentów a także o środki ochrony indywidualnej. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, zespołu Ratownictwa Medycznego stosują kombinezony, których zgodnie z wytycznymi zakupiono zwiększoną ilość. Nowodworskie Centrum Medyczne zwiększyło również ilość środków do dezynfekcji osobistej oraz posiadanych ambulansów.

Mamy nadzieję, że choć na terenie miasta funkcjonuje międzynarodowe lotnisko to nie wystąpią ogniska koronawirusa i nie będzie potrzeby stosowania szczególnych procedur.