Nowy Dwór Maz: 15-latek zniszczył lampy w amfiteatrze

W poniedziałek (13.03) chwilę po godzinie 23 operator monitoringu miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, podczas obserwacji terenu miasta zauważył, że w parku im. Józefa Wybickiego w części amfiteatru, młody mężczyzna niszczy klosze lamp oświetleniowych.

Operator natychmiast informacje przekazał do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast skierowano załogę interwencyjną. Na miejscu ujawniono zniszczone 6 lamp a do sprawy zatrzymano 15-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapis z kamer monitoringu miejskiego we wtorkowy poranek zabezpieczyli policjanci z wydział ds. nieletnich. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Jak poinformował Piotr Rogiński – komendant Straży Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim – policja zgrała nagrania z monitoringu i prowadzi dochodzenie w sprawie zniszczenia. Straty oszacowano wstępnie na około 23 tysięcy złotych. Komendant Powiatowy Policji zapowiedział przesłanie pisemnych podziękowań dla operatora za prawidłowe i szybkie działanie oraz współpracę z policją.

/MK/