Nowy Dwór Maz: 18-latkowie włamali się do samochodu

Policjanci z nowodworskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu. 18-latkowie wpadli na gorącym uczynku. Ich łupem padło radio znajdujące się wewnątrz toyoty. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Przestępstwo to, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymali w nocy zgłoszenie o tym, że ktoś włamuje się do pojazdu. Natychmiast udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że jeden ze sprawców znajduje się wewnątrz pojazdu, a drugi przy otwartych drzwiach toyoty dokonuje lustracji. 18- latek zdążył już wyjąć radio, które na widok mundurowych próbował schować pod podwoziem auta. Sprawcy zdążyli również wyłamać elementy deski rozdzielczej w toyocie.

18- latkowie przyłapani na przestępczym procederze próbowali uciec z miejsca. Jednak szybkie i sprawnie podjęte działania nowodworskich funkcjonariuszy ruchu drogowego nie dały im na to najmniejszych szans. Policjanci błyskawicznie zatrzymali 18-latków z powiatu nowodworskiego, którzy trafili do policyjnej celi.

Jeden z nich na miejscu zdarzenia próbował nawet tłumaczyć mundurowym, że chciał tylko zobaczyć jak kradnie się samochód, a drugi miał mu to pokazać. Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego nowodworskiej komendy zgromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem pojazdu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

st. asp. Joanna Wielocha