Nowy Dwór Maz: 23-latek próbował zabić swoją partnerkę

Policjanci wydziału prewencji nowodworskiej komendy w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali 23- letniego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała swojej partnerki. Decyzją sądu Daniel Z. został aresztowany na trzy miesiące.

W nocy z 12 na 13 stycznia br., policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zostali powiadomieni o mężczyźnie, który próbował zabić swoją partnerkę. Mundurowi natychmiast udali się na jedno z nowo powstałych osiedli i dokonali zatrzymania 23- letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim, a wyjaśnieniem okoliczności sprawy zajęli się również nowodworscy policjanci. Z informacji wynika, że pomiędzy parą doszło do kłótni, w wyniku której sprawca zaatakował pokrzywdzoną, stosując wobec niej przemoc fizyczną oraz usiłował ją udusić. W wyniku szybkiej interwencji policjantów i pracownika ochrony osiedla, nie doszło do tragedii.

Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i uszkodzenia ciała 29- latki. Prokurator wnioskował o zastosowanie wobec 23- latka środka izolacyjnego. Decyzją sądu, w dniu wczorajszym mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo może grozić mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha