Nowy Dwór Maz: 5 osób zatrzymanych po meczu

Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Świtu z Widzewem Łódź zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy są podejrzewani o złamanie prawa. Dwóch podejrzanych o wtargnięcie na płytę stadionu, dwóch o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i jeden o posiadanie narkotyków. Zatrzymani to kibice miejscowego klubu jak i zespołu gości. Mężczyznom mogą grozić wyroki pozbawienia wolności, grzywny i zakazy stadionowe.

W trakcie meczu Świtu z Widzewem Łódź kilku kibiców wtargnęło na płytę stadionu. Między mężczyznami doszło do szarpaniny i mecz na kilka minut został przerwany. Zdecydowane działania policjantów doprowadziły do przywrócenia ładu i porządku na obiekcie, dzięki czemu zawody mogły być rozgrywane dalej.

Analiza monitoringu pozwoliła na ustalenie i zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w incydencie. Są to osoby w wieku 28 i 30 lat. Teraz obaj kibice muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi w postaci kary grzywny i zakazu stadionowego. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali również dwóch mężczyzn w wieku 25 i 27 lat, którzy podejrzani są o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. W tym przypadku te osoby muszą się liczyć nawet z karą pozbawienia wolności do lat 3.

Kolejna osoba została zatrzymana przed rozpoczęciem widowiska. 40-letni mężczyzna jest podejrzany o posiadanie środków odurzających. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie w nowodworskiej komendzie trwają czynności w celu wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń i wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec wszystkich podejrzanych.

/KPP Nowy Dwór Maz/