Nowy Dwór Maz: 8 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę szpitala i bulwary

Budowa bulwarów na brzegu rzeki Narwi i rozbudowa Nowodworskiego Centrum Medycznego to inwestycje, które będą realizowane w Nowym Dworze Mazowieckim dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wartość obu inwestycji to prawie 26 mln zł, z czego 8 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

Umowy w tej sprawie z beneficjentami 19 czerwca w Nowym dworze Mazowieckim podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

– Udało nam się wygospodarować środki, które możemy przeznaczyć zarówno na projekty drogowe, jak i społeczne, kulturalne czy też zdrowotne. Pomagamy tym samym samorządom lokalnym w realizacji takich inwestycji, które są, jak sama nazwa naszego programu wskazuje, ważne dla mieszkańców Mazowsza i bardzo im potrzebne – podkreśla marszałek Adam Struzik.

4 mln zł na rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego wraz z budową bloku operacyjnego
Wsparcie samorządu Mazowsza umożliwi rozbudowę Nowodworskiego Centrum Medycznego, co pozwoli na budowę nowego bloku operacyjnego. W ramach projektu powstaną dwa piętra wraz z poddaszem o łącznej powierzchni około 1000 m2. Znajdą się tu między innymi: OIOM, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne, sale, blok operacyjny.

Szpital Powiatowy – Nowodworskie Centrum Medyczne powstał w 1956 r. Z jego pomocy korzystają zarówno mieszkańcy powiatu nowodworskiego, jak też legionowskiego i płońskiego. W placówce działa obecnie osiem oddziałów: chorób wewnętrznych z pododdziałem kardiologii, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy, pediatrii, neonatologiczny, medycyny paliatywnej, anestezjologii i intensywnej terapii, SOR oraz blok operacyjny. NCM jest także kluczowym partnerem strategicznym dla Portu Lotniczego Warszawa-Modlin w zakresie świadczenia kompleksowej obsługi medycznej z uwagi na najwyższy stopień referencyjności wśród jednostek medycznych zlokalizowanych w promieniu 30 km od lotniska.

Koszt inwestycji to 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie 4 mln zł.

4 mln zł na zagospodarowanie brzegu rzeki Narwi na wysokości miasta Nowy Dwór Mazowiecki
Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zainwestuje 4 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego w zagospodarowanie brzegu Narwi. Projekt podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym wybudowane zostaną bulwary nadnarwiańskie na odcinku od targowiska miejskiego i pierwszej plaży miejskiej do zrewitalizowanego oczka wodnego i drugiej plaży miejskiej. Nawierzchnia wału narwiańskiego przebudowana zostanie na promenadę. Powstaną też m.in. strefy rekreacji i odpoczynku, oświetlenie i monitoring. Projekt zakłada też aranżację zieleni,budowę i przebudowę wjazdów na promenadę, oraz dostosowanie plaż miejskich do najlepszych standardów wypoczynku. Z kolei drugi etap prac dotyczy przedłużenia bulwarów oraz zagospodarowania rekreacyjnego wyspy na rzece Narwi. Tu również wybudowane zostaną strefy rekreacji i odpoczynku. Powstanie także molo, przeprawa na wyspę oraz oświetlenie i monitoring.

Koszt inwestycji to prawie 13 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie blisko 4 mln zł

To bardzo ciekawy projekt, który z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Dworu. Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, a bulwary i plaża to wręcz idealne miejsca do wypoczynku i spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.