Nowy Dwór Maz: Areszt dla Łukasza K. sprawcy śmiertelnego wypadku

W piątek (8.12) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim aresztował tymczasowo na okres 3 miesięcy Łukasza K. mieszkańca Szczypiorna w gm. Pomiechówek. Mężczyzna zatrzymany został w środę na lotnisku Warszawa – Modlin.

29-letniego Łukasz K., podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna po zdarzeniu oddalił się z miejsca nie udzielając pomocy 15-letniemu pieszemu. 29-latek usłyszał już zarzuty, a prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Łukaszowi K. grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zastosowano trzymiesięczny areszt. Mężczyzna po zatrzymaniu, przyznał się do postawionych mu zarzutów.

Pod sądem w Nowym Dworze Mazowieckim zebrała się grupa bliskich zmarłego Sebastiana, którzy skandowali okrzyki wobec zatrzymanego. Złość rodziny i bliskich zmarłego 15-latka jest uzasadniona. Zginęło niewinne dziecko a ucieczka zatrzymanego z miejsca wypadku i nie udzielenie pomocy, wzbudziło złość w najbliższych.

Nie doszło tam do żadnego naruszenia porządku publicznego ani zagrożenia w ruchu drogowym – mówi naszej redakcji podinsp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Zobacz film z zatrzymania 29-latka na lotnisku Warszawa – Modlin: