Nowy Dwór Maz: Areszt za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Pięć zarzutów, w tym usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, zmuszanie do określonego zachowania, naruszenie nietykalności cielesnej, znęcanie i uporczywe nękanie usłyszał 38- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, którego zatrzymali nowodworscy dochodzeniowcy wspólnie z kryminalnymi. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3- miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

23 kwietnia 2020 r. funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo- śledczego i kryminalnego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali 38-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego i umieścili go w policyjnym areszcie.

Mężczyzna od maja 2017 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Ponadto zmuszał ją do określonego zachowania i naruszył jej nietykalność cielesną. Pomimo tego, że kobieta zakończyła z nim znajomość 38- latek w dalszym ciągu uporczywie ją nękał oraz usiłował dokonać wymuszenia rozbójniczego.

Zebrany materiał dowodowy został skierowany do prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 38- latka. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha