Nowy Dwór Maz: Bezpłatna komunikacja miejska

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim przygotowuje kolejny przetarg na obsługę linii miejskiej. Jednak obecny będzie nieco inny. Autobusy będą nowsze, bez reklam i za darmo. 

Jak poinformował naszą redakcję burmistrz Jacek Kowalski  – przygotowujemy nowy przetarg w którym wymogiem będą nowe autobusy z emisją spalin Euro5 i kursować będą za darmo. Co do zmiany tras i dni kursowania nie planujemy radykalnych zmian. 

Autobusy linii 11 i 12 kursują od poniedziałku do piątku i wykonują 9 kursów dziennie. 4 kursy do dzielnicy przemysłowej wykonuje linia 14 która kursuje również w soboty i niedziele.

Do tej pory operatorem była firma Translud, która realizuje połączenia starym już taborem a mieszkańcy od 17 do 70 roku życia za przejazd płacą 1 zł. Koszt funkcjonowania linii to prawie 500 tysięcy rocznie.

Na linię miejską wydajemy 470 tysięcy. W nowym przetargu zabezpieczymy kwotę 700 tysięcy, ponieważ linia ma być bezpłatna – mówi Anna Palczowska, skarbnik Nowego Dworu Mazowieckiego.

Nowy przetarg będzie rozpisany nie na rok a na 4 lata od 1 stycznia 2018 roku do 31 grudnia 2021 roku. Operator który wygra przetarg będzie musiał posiadać nowy ekologiczny tabor.

Legionowo bezpłatne od dawna i wiele tańsze dla miasta

W Legionowie miejska komunikacja ma zarówno nazwę, logo i jest darmowa. Firma wyłoniona w przetargu ma zakaz umieszczania reklam na autobusie a na tylnej szybie autobusów jest informacja o bezpłatnym transporcie na terenie miasta.

Jak informuje Tamara Mytkowska – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowa – „Miasto na utrzymanie Darmowej Komunikacji Miejskiej (DKM) płaci w 2017 roku  593.000 złotych. Linie są 3 i kursują od poniedziałku do piątku a jedna z linii również przez całą sobotę.” 

Czy Nowy Dwór Mazowiecki doczeka się bezpłatnej, kursującej również w soboty komunikacji z własnym logo i nowymi autobusami, nie oszpeconymi reklamami oraz czytelnymi rozkładami jazdy na każdym przystanku?