Nowy Dwór Maz: Czas samobójców?

W piątek (2.12) chwilę po godzinie 18 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu próby samobójczej w jednym z mieszkań w Nowym Dworze Mazowieckim w bloku przy ulicy Lotników. 

To kolejne już zgłoszenie w ostatnich dniach.

W poniedziałek (28.11) młody mężczyzna napisał sms-a do swojej byłej dziewczyny i poinformował, że skoczy z mostu. Wystraszona dziewczyna poinformowała o wszystkim policję. Do sprawdzenia wszystkich trzech mostów wysłano załogi policji. Zastępy Państwowej Straży Pożarnej udały się do stanicy wodnej OSP Ratownictwo Wodne gdzie mieli zwodować łodzie. Również na alarm zgłosili się druhowie z OSP RW. W miedzy czasie policjanci sprawdzali mosty nad rzeką Narwią i Wisłą oraz most w Zakroczymiu.

Na szczęście mężczyznę udało się odnaleźć w pobliżu centrum handlowego HIT. Jak poinformował w rozmowie z dzielnicowym, nie planuje zrobić sobie krzywdy a wysłany sms był żartem. Akcja została zakończona.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29.11) na policję zadzwonił anonimowy mężczyzna i poinformował, że w jednym z mieszkań na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Mazowieckim, znajduje się kobieta, która chce popełnić samobójstwo. Na miejsce skierowano załogę policji oraz zastępy straży pożarnej. Gdy funkcjonariusze przybyli pod wskazany w zgłoszeniu adres, drzwi otworzyła zaspana kobieta, która oświadczyła, że nie ma myśli samobójczych i nikogo nie informowała o takim zamiarze.