Nowy Dwór Maz: Fałszywa policjantka ukradła pieniądze

W poniedziałek (30.07) na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło niestety do udanej kradzieży pieniędzy metodą na policjanta. 85-latka straciła ponad 7 tysięcy złotych. Niestety mimo wielu akcji społecznych mówiących o tym sposobie wyłudzeń pieniędzy, kolejna nowodworzanka została okradziona.

Do 85-latki zadzwoniła kobieta podając się za policjantkę. Wmówiła pokrzywdzonej, że jej wnuczka była sprawczynią wypadku drogowego. Żeby zadośćuczynić rannym należy przekazać pieniądze, które odbierze inna funkcjonariuszka. 85-latka oddała oszustom ponad 7000 zł, które miała w mieszkaniu.

Aktualnie prowadzone są czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców tego przestępstwa. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą. Dlatego tez prosimy o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób – nr tel. 112, 997, 22-775-22-01 do 04 lub 22-775-33-05.

PAMIĘTAJ!
-Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych, ich przyjaciół, czy nawet policjanta.
-Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
-Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
-Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję