Nowy Dwór Maz: Groził siekierą sąsiadom

Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali Dariusza B. Mężczyzna kilka minut wcześniej wykrzykiwał w kierunku sąsiadów groźby pozbawienia życia. W ręku 36-latek trzymał siekierę. O pomoc policjantów poprosili wystraszeni pokrzywdzeni. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i osadzili w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zgromadzonym w sprawie, aresztował agresora na trzy miesiące.

28 marca tuż przed godz. 16.00, dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który siekierą zaatakował sąsiadów. Natychmiast na miejsce skierował załogę patrolowo-interwencyjną. Jak ustalili mundurowi, kilka minut wcześniej, kiedy pokrzywdzeni znajdowali się na podwórku, podejrzany wpadł w szał i zaczął im grozić trzymając w ręku siekierę. Sąsiedzi schronili się przed napastnikiem i wezwali policję.

Mundurowi i obezwładnili Dariusza B. i zatrzymali, a następnie osadzili w celi. Gdy 36-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek śledczych, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za to przestępstwo grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

/KPP Nowy Dwór Maz/