Nowy Dwór Maz: III edycja biegu „Piąteczka dla Każdego”

Po raz trzeci biegowe święto w mieście zagościło w Parku im. J. Wybickiego. W ubiegłą sobotę odbyła się kolejna edycja biegu Piąteczka dla każdego, której w tym roku towarzyszyła charytatywna ZUMBA oraz Kino Letnie.

Już od południa uczestnicy gromadzili się w parku, odbierając kolorowe worki z pakietami startowymi. Niebieskie koszulki i czapeczki biegaczy licznie zapełniły parkowy plac i alejki. Najmłodsi brali udział w konkursach edukacyjnych i loteriach, skakali na dmuchańcu. Mimo upału, zarówno dzieci jak też dorośli zawodnicy wzięli udział w energicznym tańcu prowadzonym przez Małgorzatę Stecką, a następnie z uśmiechem ruszyli na start. Dystans 5 km można było również pokonać biegnąc z wózkiem dziecięcym, a także maszerując z kijkami w kategorii Nordic Walking. Łącznie w biegach wystartowało ponad czterystu uczestników, a najlepsi z nich zostali nagrodzeni w bardzo wielu kategoriach. Po wysiłku na wszystkich czekały kiełbaski z grilla, świeżo wyciskane soki oraz pączki i drożdżówki. Cały dochód z Zumby oraz biegów dla dzieci i młodzieży przekazany zostanie na terapię Bartka, małego nowodworzanina, zmagającego się z autyzmem dziecięcym.

Wydarzeniu towarzyszyła atmosfera zdrowej, radosnej, sportowej rywalizacji, w której udział brały całe rodziny. Wieczorem uczestnicy mieli okazję odpocząć na leżakach i w kinie plenerowym obejrzeć film „Najlepszy”, opowiadający historię Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie.

Była to druga impreza z cyklu Nowodworskiej Triady Biegowej, organizowanej przez Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór pod patronatami honorowym Starosty Nowodworskiego i Burmistrza Miasta. W imieniu organizatorów serdecznie gratulujemy uczestnikom i dziękujemy wszystkim, którzy wsparli realizację wydarzenia, także służbom zabezpieczającym i medycznym. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i już zapraszamy do zapisów na kolejną imprezę z cyklu – 16 listopada BIEG OBROŃCÓW MODLINA.