Nowy Dwór Maz: Kierował bez uprawnień i miał przy sobie narkotyki

W środę nowodworscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Okazało się również, że posiada przy sobie środki odurzające. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

7 października br. po południu, funkcjonariusze zespołu nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, patrolując teren miasta zauważyli na ul. Przemysłowej dostawczego fiata. Kierujący nim mężczyzna nie miał podczas jazdy zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mundurowi podjęli więc wobec niego interwencję. Kierujący oświadczył policjantom, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się to jednak nieprawdą. Funkcjonariusze ujawnili przy mężczyźnie dowód osobisty, a ponadto w kieszeni spodni torebkę foliową z zapięciem strunowym, z zawartością suszu roślinnego.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i udali się z nim do nowodworskiej komendy. Tam wyszło na jaw, że 29- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi nałożyli na niego mandat w wysokości 500 zł.

Użyty do badania tester narkotykowy wskazał, że ujawniony przez policjantów przy 29- latku susz roślinny to marihuana. Nowodworzanin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.