Nowy Dwór Maz: Kobieta śmiertelnie potrącona przez pociąg.

W niedzielę (31.01) chwilę przed godziną 18 na stacji kolejowej w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do śmiertelnego potrącenia około 60-letniej kobiety przez pociąg InterCity relacji Kraków Główny – Gdynia Główna.


Ruch na odcinku Modlin – Chotomów prowadzony będzie po jednym torze. Występują opóźnienia w ruchu pociągów.

Na miejscu pracują policjanci oraz prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego. Obecni są również pracownicy PKP PLK – zarządca torów.

Chwilę przed godziną 18 doszło do potrącenia człowieka przez pociąg. Na miejscu pracują technicy – mówi st.sierż. Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.
Ruch pociągów jest wstrzymany. Policjanci pracują na miejscu zdarzenia. Wiemy że śmierć poniosła około 60-letnia kobieta – mówi asp. Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Aktualizacja 19:39 
Autobus lotniskowy PKS Polonus kursujący między terminalem lotniczym a stacją PKP Modlin, wydłużony został do stacji PKP Legionowo. Drugi autobus wydłużony do Nowego Dworu Mazowieckiego. 

Aktualizacja 19:52
Maszyniści otrzymali specjalny rozkaz aby zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość do 5km/h na odcinku od przejazdu na ulicy Nałęcza do stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Każdy pociąg ma podać sygnał ostrzegawczy przy przejeździe.

Aktualizacja 20:35
Zwiększono prędkość pociągów do 20km/h na odcinku gdzie doszło do wypadku.

Aktualizacja 22:01
Pociąg dalej stoi zatrzymany w pobliżu przejazdu kolejowego na ulicy Nałęcza

Aktualizacja 23:44
Prokurator zakończył czynności procesowe na miejscu wypadku. Wznowiono ruch po nieczynnym torze. Trwa przywracanie rozkładowej organizacji ruchu.

foto: Czytelnik Adam

Materiał aktualizowany na bieżąco.

PJ/MK/RK