Nowy Dwór Maz: Kolejny wypadek przy Borodino

W sobotę (7.05) chwilę po godzinie 12 na skrzyżowaniu ulic Gen. Thommee (DK85) z ulicą Żołnierzy Września (DK62) w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów. Trzy osoby zostały poszkodowane i odwiezione do szpitala.

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym. Niestety okazało się, że w rejonie nie ma wolnej karetki a najbliższa znajduje się w Płońsku. Strażacy do czasu przybycia pierwszego Zespołu Ratownictwa Medycznego, udzielali wsparcia psychicznego poszkodowanym. Jedna z kobiet doznała uraz klatki piersiowej, druga kobieta urazu kończyn a mężczyzna klatki piersiowej i kończyn dolnych.

Zderzeniu na skrzyżowaniu uległy samochody marki Opel oraz Peugeot. Opel w wyniku zderzenia wjechał do przydrożnego rowu. Z peugeota wyciekły płyny eksploatacyjne, które strażacy zneutralizowali przy pomocy sorbentu. Na czas akcji służb, ruch odbywał się wahadłowo i kierowany był przez przybyłych policjantów z nowodworskiej prewencji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego, przystąpiono do ustalania sprawcy zdarzenia.

Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Udział w akcji:

531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M30 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
02-72 – Zespół Ratownictwa Medycznego Płońsk
02-83 – Zespół Ratownictwa Medycznego Nasielsk
ZZ615 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
ZZ609 – WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki