Nowy Dwór Maz: Kolizja na skrzyżowaniu przy Borodino

W niedzielę (11.10) chwilę po godzinie 18 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu DK62 z DK85 w Nowym Dworze Mazowieckim. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policję.

Po przybyciu pierwszego podmiotu ratowniczego zastano zderzenie dwóch pojazdów marki Volvo i Citroen. Natychmiast przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy kierującym i pasażerom.

Kierujący Volvo 23-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego jadąc DK62 od strony Pomiechówka, na skrzyżowaniu z DK85 wykonując manewr skrętu w lewo nie zastosował się do znaku A-7 i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Citroenem 31-letniemu mieszkańcowi powiatu płockiego, który jechał od strony Zakroczymia – informuje naszą redakcję st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym.  W Citroenie podróżowały dzieci w wieku 1,5 i 3,5 lat. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.