Nowy Dwór Maz: Komitet pomoże 3-letniej Alicji

Komitet Społeczny na rzecz pozyskiwania środków pieniężnych dla małoletnich nieuleczalnie chorych dzieci z terenu miasta Nowy Dwór Mazowiecki objął opieką 3-letnią Alicję Modzelewską.

U małej Ali stwierdzono małogłowie z polimikrogyrią, tj. ciężki rodzaj dziecięcego porażenia mózgowego. Alicja jest 3-letnią dziewczynką z czterokończynowym niedowładem spastycznym z zaburzeniami karmienia oraz zaburzeniami oddychania.  Zdiagnozowano również padaczkę i dysplazję bioder.

Dziewczynka nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić, jeść. Dlatego wymaga kosztownego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Pomimo wielu trudności i cierpień wynikających z choroby, Ala jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem, otwartym na kontakt z otoczeniem. Systematyczna terapia przynosi pozytywne wyniki. Alicja nauczyła się celowo wyciągać dłonie aby chwycić lub zrzucić zabawkę.

Komitet społeczny na terenie miasta pomógł w pierwszej edycji Kubusiowi Kobuszewskiemu, dobiegła końca edycja w której pomocą objęty był Filipek Ulański. Od dziś pomoc udzielana będzie również 3-letniej Alicji. Ruszył profil na facebooku
Wkrótce ruszy specjalne konto bankowe do pozyskiwania środków finansowych na rehabilitację czy sprzęt do niej potrzebny.

MK