Nowy Dwór Maz: Koncertowali dla Alicji

W niedzielne południe w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbe w Nowym Dworze Mazowieckim (Modlin Stary), odprawiona została uroczysta Msza święta której przewodniczył ks. kan. Andrzej Redmer, dziekan dekanatu zakroczymskiego i zarazem proboszcz parafii. Intencją Mszy było zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alicji Modzelewskiej.

Bezpośrednio po nabożeństwie odbył się wspaniały koncert kolęd. Przed zebranymi wystąpili Arleta Lemańska, Zbyszek Fall i Acoustic Warsaw Band.

Dzięki firmie PKS Polonus na koncert dojechali również mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego oraz osiedla Modlin Twierdza.

Po koncercie jak i po wszystkich wcześniejszych nabożeństwach, odbyła się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację Alicji.

U małej Ali stwierdzono małogłowie z polimikrogyrią, tj. ciężki rodzaj dziecięcego porażenia mózgowego. Alicja jest 4-letnią dziewczynką z czterokończynowym niedowładem spastycznym z zaburzeniami karmienia oraz zaburzeniami oddychania. Zdiagnozowano również padaczkę i dysplazję bioder.

Dziewczynka nie potrafi samodzielnie siedzieć, chodzić, jeść. Dlatego wymaga kosztownego leczenia i systematycznej rehabilitacji. Jest pod stałą opieką wielu specjalistów. Pomimo wielu trudności i cierpień wynikających z choroby, Ala jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem, otwartym na kontakt z otoczeniem. Systematyczna terapia przynosi pozytywne wyniki. Alicja nauczyła się celowo wyciągać dłonie aby chwycić lub zrzucić zabawkę.

Organizatorem był Społeczny Komitet na rzecz pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom z terenu miasta Nowego Dworu Mazowieckiego. Zabezpieczeniem medycznym koncertu zajęli się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne.

/MK/