Nowy Dwór Maz: Kontrole autobusów lotniskowych firmy Arriva

W czwartek (9.07) na stacji kolejowej Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, przeprowadzono kontrolę wobec kierowców autobusów firmy Arriva, którzy obsługują połączenia na nowodworskie lotnisko Warszawa – Modlin. Prowadzący pojazdy zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu i środków odurzających. Sprawdzono także stan techniczny autobusów.

W ciągu ostatnich dni doszło do aż 3 zdarzeń z udziałem autobusów firmy Arriva w tym dwa razy na terenie Warszawy. Za pierwszym razem kierowca po spożyciu narkotyków prowadził autobus miejski i przerywając barierki spadł z wiaduktu mostu Grota-Roweckiego. Zginęła jedna osoba a ponad 15 zostało rannych. Kilka dni później na warszawskich Bielanach kierowca miejskiego autobusu, uderzył w zaparkowane pojazdy. Okazało się, że i on był po spożyciu środków odurzających. W między czasie w nadmorskim Dźwirzynie również autobus firmy Arriva uczestniczył w wypadku, gdzie poszkodowanych zostało 20 osób.

W czwartek (9.07) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzili kontrolę kierowców autobusów firmy Arriva wykonujących przewozy w ramach umowy z Kolejami Mazowieckimi na trasie ze stacji Modlin do lotniska Warszawa – Modlin. Poza standardowym sprawdzeniem dokumentów i uprawnień kierowców i sprawdzeniu trzeźwości, kierujących poddano badaniu na zawartość substancji odurzających. W badaniu wykorzystano najnowocześniejsze urządzenie Aquila Scan, który już po kilku minutach pokazuje wynik na zawartość w organizmie podstawowych rodzajów środków odurzających.

Obaj kontrolowani kierowcy, przedstawili do kontroli ważne dokumenty, uprawnienia i licencje. Stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów nie budził wątpliwości. Po sprawdzeniu na Aquila Scanie wymazów z jamy ustnej, nie potwierdzono żadnych środków odurzających. Tym samym po zakończonej kontroli, kierowcy mogli powrócić do wykonywania kursów.

Kontrole pojazdów w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez nowodworskich policjantów. Jednak w związku z ostatnimi wydarzeniami policja rozpoczęła dodatkowe wzmożone sprawdzania kierowców autobusów – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.