Nowy Dwór Maz: Koronawirus u zawodowych strażaków

W piątek (7.08) do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim dotarła informacja o pozytywnym wyniku na koronawirusa u jednego ze strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Natychmiast cała zmiana służbowa została poddana kwarantannie. Do komendy przyjechali strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 6 w Warszawie.

Natychmiast w nowodworskiej straży wszczęto procedury przewidziane na taki wypadek. Strażacy którzy mieli kontakt z chorym strażakiem, zostali poddani kwarantannie. Wszystkie pomieszczenia zostały zdezynfekowane przez warszawskich strażaków. Do Nowego Dworu Mazowieckiego zadysponowano samochód dowodzenia i łączności z JRG 3 w Warszawie. Na czas dezynfekcji przeniesiono Powiatowe Stanowisko Kierowania do tymczasowego miejsca w samochodzie dowodzenia.

Strażacy pracować będą w systemie 24/24 do czasu aż osoby przebywające na kwarantannie nie zostaną poddane testom na koronawirusa i wykluczone będzie u nich zakażenie.

Jak zapewnia Mariusz Wyszyński – zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza oraz stanowisko kierowania pracują normalnie. Strażacy wyjeżdżają do akcji na każde wezwanie.