Nowy Dwór Maz: Kto zapłaci za referendum?

Po nieważnym wyniku referendum w wielu komentarzach padają pytania, kto zapłaci za organizację i przebieg? Pamiętać należy, że wszystko ściśle regulują przepisy.

Zarówno za przygotowanie lokali, pieczęcie, karty, ludzi, ogłoszenia, obwieszczenia i wszystko co jest związane z referendum i jego przeprowadzeniem w tym szkolenia, przebieg oraz protokoły, dodatkowe patrole policji i straży miejskiej, nie płacą inicjatorzy referendum a Urząd Miasta na którego terenie odbywa się referendum lokalne.

W przypadku Nowego Dworu Mazowieckiego będzie to kwota minimum 50 tysięcy złotych. Do tego dochodzą jeszcze koszty kampanii referendalnej. Zarówno inicjatorzy wydali spore środki na banery, ulotki, broszury. Druga strona (burmistrz – przyp. red) również wydając różnego rodzaju informacje, poniósł straty finansowe. Zakład Wodociągów i Kanalizacji wydał zarówno ulotkę jak i broszurę informującą o swojej działalności i dementującą wszystkie oskarżenia grupy referendalnej.

PYTANIE
Czy nasi czytelnicy uważają, że to dobrze aby miasto płaciło za organizację i przebieg referendum? Na wasze odpowiedzi czekamy w komentarzach poniżej.