Nowy Dwór Maz: Mężczyzna wzywał pomocy

W sobotni wieczór (14.10) o godzinie 18:13 nowodworscy strażacy udali się do pożaru komory silnika w samochodzie osobowym na ulicy Mazowieckiej. Po zakończonej akcji na prośbę policji zostali zadysponowani na ulicę Bohaterów Modlina, gdzie pomocy potrzebował starszy mężczyzna.

Po przybyciu na ulicę Mazowiecką, zastano samochód osobowy w którym doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i niewielkiego pożaru. W chwili interwencji pożaru już nie było. W drodze powrotnej do koszar, dyżurny stanowiska kierowania przedysponował zastępy na ulicę Bohaterów Modlina.

Po dojechaniu, strażacy ustalili, że w jednym z mieszkań przebywa osoba, która może potrzebować pilnie pomocy. Wejście oknem nie było możliwe, dlatego strażacy postanowili sforsować drzwi. Przy użyciu wyważarki hydraulicznej umożliwiono wejście do mieszkania policjantom, którzy zastali starszego mężczyznę leżącego w łazience z pękniętą kością udową. Natychmiast pacjentem zajęli się medycy, którzy odwieźli go do szpitala.

Dzięki czujnym sąsiadom, którzy usłyszeli pukanie w ścianę i wołanie o pomoc, służby mogły bardzo szybko przybyć z pomocą do potrzebującego.