Nowy Dwór Maz: Mężczyzna zmarł na klatce schodowej

W środę (3.06) chwilę po godzinie 10 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie z Nowego Dworu Mazowieckiego o mężczyźnie, który w bloku przy ulicy Sikorskiego, schodząc do piwnicy przewrócił się i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Ponieważ w pobliżu nie było wolnej karetki, na miejsce natychmiast wysłano zastępy z Państwowej Straży Pożarnej.

Mężczyzna prawdopodobnie schodził do piwnicy i doszło u niego do nagłego zatrzymania krążenia w wyniku czego osunął się na podłogę. 42-letniego mężczyznę zauważyła sąsiadka, która poinformowała służby o zdarzeniu.

Ponieważ w rejonie nie było karetki to na miejsce udały się dwa nasze zastępy. Strażacy podłączyli mężczyznę pod defibrylator AED i przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Działania medyczne trwały aż do momentu przybycia zespołu ratownictwa medycznego – mówi naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Niestety mimo wysiłków wpierw strażaków a następnie ratowników medycznych – nie udało się przywrócić funkcji życiowych u 42-letniego mieszkańca Nowego Dworu Mazowieckiego

Policjanci dostali informację o zdarzeniu około godziny 10:30. Na miejscu potwierdzono, że doszło do zatrzymania krążenia u 42-latka. Niestety medycy stwierdzili jego zgon. O zdarzeniu poinformowano prokuratora, który zadecyduje czy wszczęte będzie dochodzenie w tej sprawie – mówi st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.