Nowy Dwór Maz: Mistrzowie w pasach w piątek na stacji Lotos

„Mistrzowie w pasach” specjalnie podczas wakacji prowadzą działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y na stacjach paliw Lotos. Są to spotkania bezpośrednie z użytkownikami dróg, podczas których eksperci Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ramach 4. edycji kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz poprawnego montowania fotelików dla dzieci.

W piątek do Nowego Dworu Mazowieckiego na inaugurację kampanii wraz z ekspertami przyjadą goście specjalni: znana i lubiana aktorka – Katarzyna Zielińska, a także ambasador kampanii, rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Do wzięcia udziału w instruktażach i spotkaniu z celebrytami zostaną zaproszeni wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą stację paliw.

Podczas PIT STOP-ów stacje paliw zamieniają się w plac piknikowy. W charakterystycznie zaaranżowanym namiocie uczestnicy spotkania mogą skorzystać z indywidualnych porad i warsztatów zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci. Eksperci sprawdzają też, czy pasy i zagłówki w samochodzie są poprawnie umocowane. Potem prowadzą indywidualne instruktaże z uczestnikami podróży już w ich aucie. A wszystko w swobodnej atmosferze, jak na wakacje przystało. Nie brakuje zabaw dla dzieci i konkursów z nagrodami. Uczestnicy po instruktażu zostają wyposażeni w pakiet materiałów edukacyjnych, by w razie czego móc przypomnieć sobie wiedzę, ale co ważniejsze, przekazywać ją dalej.

PIT STOP w Nowym Dworze jest wyjątkowy ze względu na udział gościa specjalnego, Katarzyny Zielińskiej, znanej i lubianej aktorki oraz ambasadora kampanii, Kajetana Kajetanowicza, rajdowego Mistrza Europy. Uczestnicy spotkania będą mieli szanse porozmawiania z gośćmi i oczywiście okazję do zrobienia wspólnych zdjęć.

Organizatorzy kampanii podkreślają, że jej Ambasador, specjalnie przyjechał na pierwszy z PIT STOP-ów, by uroczyście zaakcentować rozpoczęcie kampanii.

Tym bardziej, że w czwartym roku kampanii PIT STOP-y zaplanowano w okresie wakacji, by podróżujący urlopowicze, a zwłaszcza dzieci, bezpiecznie jechali i bezpiecznie wracali, co podkreślamy również cytując życzenia Kajto: „Życzę Wam radości z jazdy i tylu powrotów, ilu wyjazdów”.

Podczas 4.edycji kampanii, inaczej niż dotychczas (wcześniej głównie edukowano), „Mistrzowie w pasach” KREUJĄ MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i starają się włączyć do działań uczestników kampanii. Szukają ambasadorów wśród osób dorosłych, a nawet i dzieci, przeszkolonych podczas instruktaży. Organizatorom kampanii zależy bowiem na tym, by uczestnicy, korzystając z tej wiedzy, nie tylko sami mogli poprawnie zapinać pasy, ale by przekazywali wiedzę innym.

Na planie PIT STOP-u Kajetan Kajetanowicz, jako GŁÓWNY AMBASADOR, zachęca uczestników do AKTYWNEGO włączenia się w kampanię. To właśnie ON symbolicznie przekaże „pałeczkę” innym, by nieśli wiedzę do swoich domów, szkół, znajomych i nieznajomych… Każdy uczestnik, który zechce zostać ambasadorem, otrzyma odznaczenie ”Mistrz pasach”, „Mistrz w foteliku” i zostanie zapisany do specjalnej Księgi kampanii: ”Lotos-Mistrzowie w pasach”.

W ten sposób MODA NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW ma szanse się rozprzestrzenić, a przecież nie o samą modę tutaj chodzi, tylko o ŻYCIE I ZDROWIE LUDZI; tyle szczęśliwych wyjazdów, ile powrotów – podkreśla Jacek Zalewski, prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Czy uczestnicy PIT STOP-u są w stanie złożyć taką obietnice stojąc przed Kajetanem?
Zapewnienie złożone Mistrzowi nad Mistrzami podczas PIT STOP-u na pewno zobowiązuje… Zadbajmy o zdrowie i życie, tego nie można przegapić…

Serdecznie zapraszamy do Nowego Dworu na PIT STOP: stacja paliw Lotos, ul. WARSZAWSKA 34.