Nowy Dwór Maz: Mundurowi na L4. Panuje „psia grypa” i „czerwonka”

Na terenie całego kraju trwa ogólnopolski protest służb mundurowych. Policjanci i strażacy masowo biorą zwolnienia lekarskie i nie stawiają się do pracy. W powiecie nowodworskim również wśród mundurowych panuje „psia grypa”. Strażacy odporni są na „czerwonkę”.

„Psia grypa” to nazwa zjawiska masowych zwolnień w policji. Zwróciliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim z prośbą o informację na temat ilości wakatów i zwolnień lekarskich. Podkomisarz Szymon Koźniewski poinformował że w Komendzie Powiatowej Policji jest 180 etatów zarówno mundurowych jak i cywilnych. Obecnie obsadzone jest 169 etatów. Jest grupa policjantów która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Pragnę uspokoić i zapewnić, że Komenda Powiatowa Policji pracuje normalnie. Obsadzone są stanowiska dyżurnych oraz załogi patrolowe. Może zdarzyć się jedynie taka sytuacja, że trzeba będzie chwilę dłużej poczekać na interwencję – mówi naszej redakcji podkom. Szymon Koźniewski.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim jest 60 etatów z czego 47 w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej. Obecnie jak informuje mł. bryg. Tomasz Wołoszyn, nie stwierdzono masowych zwolnień lekarskich. Wszystkie zmiany służbowe są obsadzone tak jak każdego dnia i strażacy gotowi są do niesienia pomocy potrzebującym.

Strajkujący funkcjonariusze domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. Obecne wynagrodzenie jakie otrzymują uważają za skandalicznie niskie.