Nowy Dwór Maz: Naćpani spowodowali kolizję

We wtorek (10.05) chwilę przed północą na DW630 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący oplem nie dostosował prędkości i uderzył w tył poprzedzającej hondy. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn.

Policjanci po przybyciu na miejsce zdarzenia, zauważyli na wycieraczce pasażera opla z przodu pojazdu, torebkę foliową z zawartościom brunatnej substancji. Po użyciu testera okazało się, że w torebce znajdowało się 0,5 grama haszyszu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać zarówno kierującego jak i dwóch pasażerów do wyjaśnienia. Wszyscy trzej mężczyźni są w wieku 21 lat i zamieszkują na terenie gminy Raciąż w powiecie płońskim.

W toku dalszych czynności w miejscu zamieszkania pasażera opla Mateusza T. funkcjonariusze z Raciąża znaleźli ok. 40 gramów podobnej substancji ujawnionej wcześniej w samochodzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił Mateuszowi T., postawić zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna trafił pod dozór policji. Kierowcy opla została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy nie znajdował się on pod wpływem narkotyków – poinformował naszą redakcję asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

PJ