Nowy Dwór Maz: Nieletnich odnaleźli policjanci

W ostatnich dniach nowodworscy policjanci odnaleźli zaginionego 13- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, który dzień wcześniej wyszedł od swojej babci i nie powrócił do domu. Funkcjonariusze zatrzymali również 17- latkę z Nowego Dworu Mazowieckiego, która była poszukiwana celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

W środę do komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 13- latka. Chłopiec dzień wcześniej wyszedł od babci i nie powrócił do swojego domu. Ojciec zaniepokojony długą nieobecnością syna, poinformował policję o jego zaginięciu. Mundurowi natychmiast podjęli działania mające na celu odnalezienie chłopca. Determinacja oraz sprawna praca funkcjonariuszy w niedługim czasie przyniosła efekty. Nowodworscy kryminalni zauważyli 13- latka na jednej z ulic miasta. Chłopak trafił pod opiekę rodziców.

Dzień później funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili miejsce pobytu 17- latki z Nowego Dworu Mazowieckiego, która była poszukiwana celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dziewczyna ukrywała sie w jednym z lokali mieszkalnych na terenie miasta. Początkowo nikt nie chciał otworzyć policjantom drzwi mieszkania. Dopiero po jakimś czasie udało im się wejść do środka, gdzie zastali poszukiwaną 17- latkę. Dziewczyna została zatrzymana, przewieziona do komendy policji, a następnie po wykonaniu czynności trafiła do policyjnej izby dziecka.