Nowy Dwór Maz: Nowy MAN w Policji

Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim powiększyła swoją flotę o nowy ambulans drogowy MAN TGE 3.180. Będzie on wykorzystywany do pracy przez policjantów nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Kilka dni temu w Wydziale Transportu Komendy Stołecznej Policji nastąpiło przekazanie do nowodworskiej jednostki nowego ambulansu drogowego MAN TGE 3 o mocy 180 KM. Jest to samochód dostawczy, który będzie wykorzystywany przez policjantów nowodworskiego Wydziału Ruchu Drogowego w zakresie obsługi zdarzeń drogowych. Wpłynie również na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czas reakcji na zdarzenia.

Konstrukcja pozwala na bezpieczny przewóz wyposażenia oraz swobodne poruszanie się funkcjonariuszy po przedziale pojazdu. We wnętrzu będzie można wykonywać podstawowe czynności służbowe, takie jak sporządzanie dokumentacji, sprawdzanie osób, pojazdów. Na wyposażeniu pojazdu jest m.in. 2- metrowy maszt oświetleniowy, tablica ostrzegawcza, umywalka za zbiornikiem na wodę, agregat prądotwórczy, zestaw do „pierwszej pomocy”.