Nowy Dwór Maz: Nożownik zaatakował kierowcę autobusu

W poniedziałek (4.11) chwilę przed godziną 22 na pętli autobusowej w Centrum Nowego Dworu Mazowieckiego, doszło do ataku nożownika na kierowcę autobusu linii L11 obsługiwanego przez firmę Polonus. Mężczyźnie udało się odeprzeć atak i wezwać pomoc. Napastnik po ataku oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci po chwili ujęli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi.

Zatrzymanym jest 49-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. Policjanci osadzili zatrzymanego w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji. O sprawie powiadomiony został natychmiast prokurator.

W środę w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim mężczyzna usłyszał zarzuty. – Z uwagi na wykonywane czynności w sprawie na chwilę obecną nie informujemy o szczegółach śledztwa, w tym dotyczących osoby zatrzymanej – informuje naszą redakcję Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie.

To już kolejny w ostatnim czasie atak na kierowcę autobusu komunikacji lokalnej ZTM. Rok temu 27 listopada w Wieliszewie pasażer rzucił się na kierowce podczas jazdy autobusu. W wyniku uderzenia kierujący gwałtownie zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Ciężko ranny został kierowca autobusu. Więcej o tym wypadku pisze portal Wirtualne Legionowo tutaj