Nowy Dwór Maz: Od roku kreuje wizerunek Policji w mediach

Starszy aspirant Joanna Wielocha od roku pełni funkcję Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Zadaniem policyjnego rzecznika jest min. odpowiadanie na pytania dziennikarzy czy kreowanie dobrego wizerunku lokalnej policji w mediach. 

W codziennej pracy lokalnych i ogólnopolskich mediów, istotnym elementem jest potwierdzona i pewna informacja pochodzące od służb. Jedną z takich instytucji jest Policja. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim posiada swojego rzecznika prasowego, który ściśle współpracuje z lokalnymi mediami.

Rok temu po przejściu podkomisarza Szymona Koźniewskiego do pracy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, funkcję rzecznika objęła st. asp. Joanna Wielocha. Policjantka z 15-letnim stażem w policji pełniła funkcję min. dzielnicowej w Modlinie Twierdzy a następnie w Centrum Nowego Dworu Mazowieckiego. Pierwsze lata spędziła w Zespole Patrolowo Interwencyjnym. Z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego.

Z racji wykonywanego zawodu mam kontakt z rzecznikami z różnych miejscowości na północnym Mazowszu a najczęściej z rzecznikami z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Płońska. Współpraca z nimi jest wzorowa. Kompetentne, rzetelne i zawsze pomocne. Nawet jeśli czasami nie rozumiem fachowych określeń policyjnych czy kodeksu karnego to zawsze wyjaśnia tak, że ja i czytelnicy rozumieją co miały do przekazania – mówi Łukasz Wielechowski, dziennikarz TVP Warszawa.

Dziękujemy Panu Komendantowi Powiatowemu Policji, że to własnie pani Joannie powierzył funkcję rzecznika prasowego. Był to strzał w dziesiątkę.

TAGI: