Nowy Dwór Maz: Pijana uszkodziła latarnie

Najpierw piła alkohol, następnie wsiadła za kierownicę. W środowy poranek, w centrum miasta uderzyła mazdą w przydrożną latarnię. Przeprowadzone przez policjantów z wydziału ruchu drogowego badanie stanu trzeźwości wykazało, że 57-latka miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności i grzywna.

Do zdarzenia doszło w środę (16.12) kilkanaście minut po godzinie 7- ej rano na ul. Modlińskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjanci ze nowodworskiej drogówki po przybyciu na miejsce zastali zniszczoną latarnię oświetleniową, rozbitą mazdę, a za kierownicą kompletnie pijaną kobietę. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że 57- letnia mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Pojazd, którym kierowała został odholowany. Kobiecie zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat więzienia i grzywna.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

st. asp. Joanna Wielocha