Nowy Dwór Maz: Pijany wjechał do rowu

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Czosnowie patrolując teren miasta zauważyli pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Jak się okazało za kierownicą znajdował się kompletnie pijany mężczyzna. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie kierującego. Ponadto mężczyzna nie zastosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Teraz za czyn, którego się dopuścił grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek po godzinie 22:00 policjanci Zespołu Patrolowo Interwencyjnego w rejonie ul. Wojska Polskiego zauważyli pojazd znajdujący się w przydrożnym rowie. Silnik pojazdu był uruchomiony i wszystko wskazywało na to, że do zdarzenia doszło chwilę wcześniej. Oszołomiony mężczyzna przekazał, że jadąc obwodnicą w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego nagle stracił panowanie nad kierownicą. Uwagę funkcjonariuszy zwróciła silna woń alkoholu wyczuwalna od kierującego. Badanie stanu trzeźwości jednoznacznie wykazało, że mężczyzna posiadał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Jazda w stanie nietrzeźwości, to jednak nie jedyne przewinienie kierującego. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku.

Teraz 27-latek po raz kolejny odpowie przed sądem. Naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności zaś sprawca prowadzący pojazd w stanie nietrzeźwości podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Nowy Dwór Mazowiecki