Nowy Dwór Maz: Po pościgu zatrzymano pięciu mężczyzn

Policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali w pościgu 5 mężczyzn, którzy podejrzani są o udział w bójce. Do zdarzenia doszło w rejonie stacji PKP na ul. Sportowej. Wszyscy usłyszeli już zarzut z art. 158 kk. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji podczas wieczornego patrolu ul. Sportowej w Nowym Dworze zauważyli grupę bijących się mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji wzywając do pomocy inne załogi. Awanturnicy na widok radiowozów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani.

Jak się później okazało większość mężczyzn wcześniej spożywała alkohol. Po przebadaniu przez lekarza wszyscy trafili do policyjnego aresztu. 20-letni Hubert S., 22-letni Robert G., 28-letni Radosław B., 30-letni Jakub M. i 43-letni Dariusz M. usłyszeli zarzut udziału w bójce. Śledczy ustalili, że powodem zdarzenia prawdopodobnie była utarczka słowna, która następnie przerodziła się w regularną bijatykę. Wszyscy podejrzani po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

/KPP Legionowo/