Nowy Dwór Maz: Połączenie nowej Modlińskiej z Bohaterów Modlina

Zgodnie z zapowiedziami Nowy Dwór Mazowiecki kontynuuje największą inwestycję drogową w mieście. Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa połączenia nowego odcinka ul. Modlińskiej (od nowego ronda w ciągu ul. Paderewskiego – przy bibliotece) z ul. Bohaterów Modlina. Przedstawiamy Państwu wstępny projekt połączenia ulic (niżej), oczekując na Państwa opinie. Rzeczowe uwagi prosimy przesyłać na adres projekty@nowydwormaz.pl do 16 lutego br. (z uwagi na napięty harmonogram projektu).

Państwa uwagi trafią do projektanta, który na zlecenie Miasta przygotowuje projekt, a my ustosunkujemy się do nich zbiorczo po wyżej wymienionym terminie. Uwagi rozpatrywane będą pod kątem prawa i sztuki budowlanej, własności terenu, kosztów, możliwości formalnych oraz ergonomii ruchu drogowego w naszym Mieście i estetyki.

Projekt opracowany przez projektanta trafi następnie do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który zgodnie z obowiązującymi przepisami ma ostateczny wpływ na jego kształt – co pragniemy wyraźnie zaznaczyć.

Jednocześnie zwracamy uwagę, że zgodnie z zaprezentowaną niżej koncepcją ul. Bohaterów Modlina od ronda Hallera (przy Cechu i kościele) do włączenia do nowej, projektowanej drogi ma stać się ulicą jednokierunkową.

Z góry dziękujemy za wszystkie konstruktywne sugestie.

UM Nowy Dwór Maz