Nowy Dwór Maz: Policjanci przedstawili zarzuty

Wracamy do sprawy zatrzymania grupy dokonującej włamań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego (Modlina Starego). Mężczyznom zatrzymanym do sprawy, przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. 

O sprawie pisaliśmy tutaj. Policjanci przystąpili do ustalania sprawców i zatrzymali w sumie 6 mężczyzn.

W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze odzyskali również część rzeczy, które pochodzą z kradzieży. Głównie jest to sprzęt elektroniczny o wartości około 4000 zł. Według ustaleń mundurowych, grupa mogła dokonać  5 włamań m. in. do jednego z lokali gastronomicznych, jak i również do kontenera budowlanego. Nie jest wykluczone, że na koncie zatrzymanych są jeszcze inne przestepstwa. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Zebrany materiał dowodowy w wyżej opisywanej sprawie, pozwolił już śledczym postawić zatrzymanym zarzuty. 18-letni Karol S., 18-letni Rafał B. i 20-letni Jakub B., mieszkańcy powiatu nowodworskiego, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Dalej 18-letni Marek W. i 28-letni Paweł J., również mieszkańcy naszego powiatu, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i paserstwa. Natomiast 23-letni Patryk W., mieszkaniec powiatu legionowskiego, usłyszał zarzut paserstwa.

PJ na podst. KPP Nowy Dwór Mazowiecki