Nowy Dwór Maz: Policjanci sprawdzają przestrzeganie kwarantanny

Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie powiatu nowodworskiego wspierają służby sanitarne w walce z koronawirusem. Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami, jak również czy nie potrzebują dodatkowej pomocy. W związku z tym, że objęto ścisłym nadzorem osoby, które mogą być zarażone, policjanci wyposażeni są w pakiety ochronne, których w razie konieczności używają.

Policjanci na bieżąco otrzymują informacje dotyczące osób podlegających domowej kwarantannie. Umundurowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim oraz podległych komisariatów i posterunków policji wyposażeni w środki ochrony osobistej, na bieżąco sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanymi adresami. Sprawdzają ponadto czy osoby te przestrzegają zasad bezpieczeństwa, i czy potrzebują pomocy lub wsparcia.

Funkcjonariusze dokonują sprawdzeń miejsc kwarantanny telefonicznie jak również z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu. Policjanci nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną, nie wchodzą do domów i mieszkań. Mundurowi wyposażeni są w środki ochrony sanitarnej, których w razie konieczności mogą użyć. W razie potrzeby bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postępować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych.

Sprawdzenia miejsc, w których przebywają osoby objęte kwarantanną przebiegaja dotychczas bez zastrzeżeń. Mieszkańcy powiatu nowdworskiego stosują się do poleceń i wytycznych służb sanitarnych w zakresie obowiązkowej kwarantanny.

Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 30.000 zł.

Apelujemy o zachowanie spokoju i wzajemne wsparcie. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.