Nowy Dwór Maz: Policjanci zatrzymali dwóch poszukiwanych

Dziś, chwilę po godzinie 7 rano, załogi nowodworskich patrolowców zatrzymały dwie osoby, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Mundurowi, posiadając informacje o miejscach przebywania mężczyzn, udali się w wytypowane wcześniej rejony i dokonali ich skutecznego zatrzymania.

Niemal każdego dnia, do komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim, wpływają nakazy doprowadzenia oraz listy gończe, na podstawie których funkcjonariusze wszczynają poszukiwania. Następnie przystępują do działań, zmierzających do ujawnienia i zatrzymania osób poszukiwanych.

Dziś rano, dwie załogi wydziału prewencji nowodworskiej komendy, dokonały zatrzymania 51- latka i 35- latka, mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, poszukiwanych na podstawie nakazów doprowadzenia do zakładów karnych.

Pierwszy z poszukiwanych został zatrzymany przez patrol w Modlinie Starym, gdy akurat wychodził ze sklepu. 51- latek miał do odbycia karę 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Trafił do aresztu.

35- latek sam otworzył drzwi policjantom, którzy rano zapukali do jego mieszkania. Mężczyzna miał do odbycia karę 24 dni pozbawienia wolności. Decyzją sądu, po wpłaceniu kary zastępczej w postaci grzywny, został zwolniony.

Policjanci nowodworskiej policji przypominają, że za pomoc w ukrywaniu sprawcy przestępstwa grozi odpowiedzialność karna, wynikająca z art. 239§1 kodeksu karnego.

st. asp. Joanna Wielocha