Nowy Dwór Maz: Policjant po służbie ujął pijanego kierowcę

Wracamy do sprawy pijanego kierowcy, który spowodował zdarzenie drogowe w poniedziałkowy wieczór na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Okazało się, że kierujący miał ponad 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do prowadzenia samochodu. 

36-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, kierując samochodem osobowym marki BMW jadąc ulicą Warszawską w stronę ronda im. św. Jana Pawła II od strony ul. Modlińskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik i zjechał do przydrożnego rowu. Świadkiem całej sytuacji był policjant z Komisariatu Policji w Łomiankach, który wracając ze służby właściwie zareagował, ujął kierowcę i powiadomił nowodworską Policję.

 – Jak się okazało po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, znajdował się on w stanie nietrzeźwości– I bad.- 1,10mg/l; II bad. – 1,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu kierującego w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania  pojazdami mechanicznymi  – mówi naszej redakcji sierżant Sylwia Ochmańska z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Więcej o wczorajszym zdarzeniu dostępne tutaj