Nowy Dwór Maz: Pożar pieca w piekarni

W czwartek (26.09) o godzinie 18:18 do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie piekarni La Lorraine w dzielnicy przemysłowej Nowego Dworu Mazowieckiego. Na miejsce natychmiast wysłano zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Okazało się, że na terenie piekarni w jednej z hal doszło do pożaru pieca i pozostałości poprodukcyjnych. Przy linii produkcyjnej przebywało 11 pracowników, którzy natychmiast zostali ewakuowani. System automatycznie odłączył dopływ gazu do pieców a pracownicy odłączyli prąd i przystąpili do gaszenia przy pomocy podręcznych gaśnic. Po chwili na miejsce dojechały pierwsze zastępy gaśnicze i strażacy przejęli akcję gaśniczą.

Do środka budynku wprowadzono rotę ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych. Przy użyciu jednego prądu wody, dogaszono pożar pieca. W akcji udział brały 4 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Nowy Dwór Mazowiecki i OSP Ratownictwo Wodne – mówi naszej redakcji mł. bryg. Tomasz Wołoszyn z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Całość została sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego. Cała hala została oddymiona i wywietrzona.